Zubní implantáty

Zubní implantáty

   Implantáty jsou jedním z pilířů moderní stomatologie. Více než 20 let praxe v implantologii a používání nejkvalitnějších implantátů je zárukou vynikajících výsledků.

   Dentální implantologie prodělala v posledním desetiletí bouřlivý vývoj a stala se standardním léčebným postupem v moderní stomatologii. Rutinním používáním zubních implantátů se radikálně změnil pohled na stomatologickou protetiku a můžme tak dnes nahrazovat chybějící zuby bez nutnosti brousit ostatní zuby a řešit mezeru můstkem.

    Implantát je v podstatě podpůrný pilíř válcovitého nebo kónického tvaru s vnějším a vnitřním závitem. Lze jej označit jako „umělý kořen“, který je základem pro upevnění tzv. suprastruktur,což jsou různé typy podpěr,na které se zhotovují zubní korunky nebo můstky. Moderní implantát je v dnešní době vyráběn téměř výhradně z čistého titanu se speciální úpravou povrchu.

    Při nedostatku kosti nutné pro inserci implantátu provádíme augmentace – výkony, při nichž je potřebná kost doplněna kostí vlastní nebo umělou. U extrémního nedostatku kosti umožnuje vybavení sálu ve spolupráci s ortopedem odběr kostní tkáňe z kosti holenní nebo pánevní která se během jedné operace přenese do čelisti. Pro tyto výkony je indikována částečná nebo celková narkóza (u přenosu kosti z pánve), kterou vede anestesiolog.

    Náš stomatochirurgický sál evropského standardu je vybaven nejmodernější technikou. Pacienti jsou po rozsáhlejších výkonech monitorováni na jednotce intenzivní péče a později odpočívají v pokoji pro pacienty.

    Nabízíme také pokoj hotelového typu ve kterém může pacient strávit noc pod dohledem lékaře a chirurgické sestry. Možné je i ubytování v našem implantologickém centru po dobu nutnou k celkové rekonstrukci chrupu.

 

 

 

   

 

< zpět na přehled

Máte otázku?


Human Validation   

Aktuálně

Doporučení pro pacienty

12.2 2023

Vzhledem k brzkému odchodu lékaře do důchodu žádáme pacienty, aby si hledali náhradu. číst více

zobrazit všechny aktuality