Bělení zubů

    Zářivý úsměv je snem mnoha lidí, nabídka bělících produktů je proto značně široká. Vyznat se v nich a rozhodnout, který je právě pro Vás ten pravý, můžeme společně v naší ordinaci.

    Pokud jste vhodný klient pro bělení zubů (nemáte výplně u předních zubů, zánět dásní, zubní kámen či nespravený zubní kaz), můžeme vybrat metodu, která pro Vás bude nejlepší.

Metody bělení zubů, ze kterých můžeme vybírat jsou dvě:

Ordinační bělení ( in office )

 - celá procedůra probíhá v ordinaci pod dohledem zubního lékaře či dentální hygienistky.

    Nejprve zuby vyčistíme rotačním kartáčkem a pastou. Dále si kolem dásní vytvoříme ze speciální hmoty barieru, aby bělící látka nebyla s dásněmi v kontaktu. Pak můžeme přistoupit k samotnému bělení zubů.

    V naší ordinaci pracujeme s technologií systému ZOOM, která je založena na kombinaci bělícího gelu a záření modrého světla lampy zoom (někdy označovaného laser). Aktivním prvkem gelu je peroxid vodíku, při chemickém rozpadu látky se uvolňuje kyslík ve stadiu zrodu – a vstupuje do skloviny, kde vyběluje barevné částice. Gel se nanáší na přední zuby – z přední strany – do úsměvu – ve třech vrstvách a každá se nechá působit 15 minut. Po té se gel spláchne a zuby se ošetří fluoridovým gelem.

    Výhodou tohoto typu bělení je bezpečnost a okamžitý výsledek. Naopak nevýhodou je možná citlivost zubů v den a pár dní po aplikaci.

Domácí bělení ( at home )

 - jak již vyplývá z názvu, se odehrává u Vás doma. V naší laboratoři Vám podle otisku vašich zubů vyrobíme originální formičku na zuby. Bělící gel si budete do této formičky nanášet doma – formičky si nasadíte před spaním a můžete nechat na zubech celou noc. Gel, který se používá do formiček se od gelu používaného v ordinaci liší koncentrací, kdy domů si odnášíte gel max. 16% a v ordinaci můžeme použít gel až 40%

    Obě metody se dají nakombinovat, kdy začínáme bělením v ordinaci a pak pacient přejde na formičkový systém. U obou metod je nežádoucím účinkem určitá citlivost zubů, která je individuální – u vyšší koncentrace gelu může být citlivost samozřejmě vyšší. Proto jestli máte zuby citlivé – doporučujeme raději bělení domácí.

 

< zpět na přehled

Máte otázku?


Human Validation   

Aktuálně

Doporučení pro pacienty

12.2 2023

Vzhledem k brzkému odchodu lékaře do důchodu žádáme pacienty, aby si hledali náhradu. číst více

zobrazit všechny aktuality